10 mobilných aplikácií pre každého podnikateľa

10 mobilných aplikácií pre každého podnikateľa

Každý podnikateľ má povinností vyše hlavy. Preto malá pomoc v podobe mobilných aplikácii neuškodí. Pripravili sme zoznam 10 mobilných aplikácii pre každého podnikateľa, ktoré sú nápomocné pri nabitom pracovnom programe.

  1. Inbox by Gmail
  2. Facebook Pages Manager
  3. OfficeSuite + PDF Editor
  4. Google keep
  5. Disk Google
  6. miniFAKTÚRA
  7. Slido
  8. Wunderlist
  9. RescueTime
  10. Skype for Business

Inbox by Gmail

Táto aplikácia je vlastne vylepšený Gmail. Všetko čo urobíte v Inbox sa prenesie aj do Gmail nakoľko sú synchronizované. Inbox má však viac funkcií. Ak by sa vám jeho používanie nepáčilo stále sa môžete vrátiť k Gmail. Viac o tejto aplikácii si môžete prečítať tu.

Aplikácia Inbox

Facebook Pages Manager

Ak spravujete stránku na Facebooku táto aplikácia vám bude veľmi nápomocná. Stačí keď sa prihlásite cez váš účet na Facebooku a do aplikácii sa automaticky pridajú všetky FB stránky, ktoré spravujete. Takto viete pridávať príspevky aj keď nie ste za počítačom. Rovnako viete aj vytvárať reklamy, prezerať štatistiky či upravovať príspevky.

Aplikácia Facebook Pages Manager

OfficeSuite + PDF Editor

Vďaka tejto aplikácii môžete vytvárať PDF súbory, tabuľky, texty aj prezentácie. Podporuje mnoho formátov vrátane ZIP a už spomenutý PDF formát. Pri tvorbe textových dokumentov môžete meniť formátovanie, druh a veľkosť písma, farbu pozadia aj textu. Okrem vytváranie tabuliek je možné pridať aj funkcie, ktoré sú prehľadne rozdelené do kategórií.

Čo sa týka tvorby prezentácií, tam nájdete základné funkcie. Vkladanie textu, obrázkov a výber šablóny z ponuky alebo môžete použiť aj vlastnú, ktorú musíte mať uloženú v zariadení. V prípade, že otvorí prezentáciu so zvukom, ten bude automaticky prehrávaný.

PDF súbory je možné aj upravovať a previezť ich do Wordu, Excelu a Epubu. Je tu aj možnosť do PDF formátu fotiť pomocou PDF Scanneru.

Aplikácia OfficeSuit

Google Keep

Ďalšia skvelá aplikácia od Google. Slúži na tvorbu poznámok, upozornení ale aj zdieľanie vytvorených poznámok. Poznámky si môžete vytvoriť ako klasickú textovú poznámku, audio poznámku, zoznam alebo poznámku s obrázkom. Inteligentné upozornenia vám pripomenú poznámky na základe vašej polohy. Vaše poznámky si dokonca viete synchronizovať online. To znamená, že poznámky napísane v mobile si môžete pozrieť na počítači či tablete.

Aplikácia Google Keep

Disk Google

Posledná Google aplikácia, ktorú si spomenieme. Na začiatku máte k dispozícii 15 GB bezplatného úložiska. Na Disk si môžete uložiť čokoľvek. Obrázky, fotky, návrhy, videá, nahrávky, texty…K svojim dokumentom sa dostanete kedykoľvek z mobilu, počítača aj tabletu. Disk je prepojený s vašim Gmailom aj Fotkami Google. Ďalšia zaujímavá funkcia je ukladanie odfotených dokumentov do súboru PDF. Ak by vám 15 GB úložiska bolo málo, viete si zakúpiť ďalšie úložisko.

Aplikácia Disk Google

miniFAKTÚRA

Tento fakturačný nástroj je určený pre živnostníkov a malé firmy. Vďaka tejto aplikácii môžete vystavovať faktúry a dokumenty kedykoľvek. Hlavné funkcie aplikácii sú vytváranie faktúr, cenových ponúk a objednávok, skenovanie bločkov, evidencia nákladov, atď. Faktúry si dokonca môžete vystavovať a prezerať aj bez internetového pripojenia.

Aplikácia miniFAKTÚRA

Sli.do

Aplikácia vyvinutá u nás na Slovensku. Skvelá hlavne pre tých hanblivejších jedincov. Cez ňu môžete klásť otázky prezentujúcemu na konferencii. Stačí keď zaregistrujete stretnutie na ktorom sa nachádzate. Aplikácia vám vygenerujte webový odkaz, ktorý zadáte do prehliadača a do pripraveného okna už len zadáte svoju otázku. Okrem zadávania dotazov ich  môžete aj ohodnotiť. Ďalšia skvelá funkcia je aj tvorba ankety.

Aplikácia Slido

Wunderlist

Wunderlist je aplikácia pre zaneprázdnených, ktorá pomáha organizovať čas a úlohy. Umožňuje vytvárať zoznamy, spravovať úlohy a zdieľať ich. Wunderlist synchronizuje vytvorené zoznamy  s počítačom aj tabletom. V aplikácii si môžete nastaviť deadline, upozornenia, úlohy, pridať poznámky a komentáre, vložiť prílohu a mazať.

Aplikácia Wunderlist

RescueTime

Aplikácia vytvára grafy, ktoré vám ukazujú koľko času ste strávili v jednotlivých aplikáciách. Rozdelí ich do kategórií napr. sociálne siete, biznis. Vytvoriť si môžete aj vlastné kategórie, ktoré si viete odstopovať. Túto aplikáciu si viete nainštalovať ja do počítača. Tak budete presne vedieť ako trávite svoj čas.

Aplikácia RescueTime

Skype for Business

Aplikácia umožňuje veľmi jednoducho nájsť spolupracovníkov a spojiť sa s nimi. Môžete sa zapojiť do schôdze cez konverzácie alebo videokonvezrácie. Aby ste mohli aplikáciu využívať naplno musíte si vytvoriť konto. Možné je aj presmerovanie na iné telefónne číslo alebo kontakt. Aplikácia má v ponuke ešte viac funkcií, tie si môžete pozrieť tu.

Aplikácia Skype for Business

Viac o službe Vývoj mobilných aplikácií sa dozviete tu:

Vývoj mobilných aplikácií