10 jednoduchých spôsobov ako vylepšiť web stránku

10 jednoduchých spôsobov ako vylepšiť web stránku

Máte už vytvorenú web stránku, no chceli by ste na ňu prilákať viac návštevníkov? Týchto 10 jednoduchých spôsob ako vylepšiť web stránku vám určite pomôže!

1. Používajte biely priestor

Biely priestor má zásadný význam pre dobrý dizajn. Na bielom priestore je váš obsah čitateľnejší a súčasne umožňuje užívateľovi sústrediť sa na prvky okolo textu.

Podľa Crazy Egg, biely priestor okolo textu a titulov zvyšuje pozornosť užívateľa o 20%. Biely priestor pre webové stránky dodáva otvorený, svieži a moderný pocit a ak je vaša značka v súlade s tým, tak potom viete jednoducho preniesť ten pocit na užívateľa.

Používajte biely priestor

2. Rýchlosť stránky

Jedným z najviac frustrujúcich skúseností pre užívateľov je dlhé čakanie na načítanie stránky. So vzostupom mobilných zariadení, ľudia získali prístup k obsahu po celom svete na rôznych platformách. Užívatelia očakávajú rýchle výsledky pre to, čo vyhľadávajú.

Potrebujete nejaký dôkaz? 2-sekundové oneskorenie v čase načítania výsledkov vedie až 87% k opusteniu web stránky.

3. Použite atraktívnu výzvu na akciu

Vaši stáli zákazníci sú už zvyknutí na vizuálne podnety a na to, ktorý obsah je pre nich dôležitý. Call-to-action alebo výzvy na akcie, ktoré sú jasne označené s akčným slovom povolia užívateľovi ľahšie prechádzať vaše stránky a dostať sa tam, kam chcú.

Pri vytváraní tlačidla pre vaše webové stránky, by ste mali premýšľať o správnej farbe. V štúdii uskutočnenej podľa Maxymiser, boli vedci šokovaní, keď zistili, že dosiahli nárast kliknutí o 11% testovaním farebných variácií a akčných tlačidiel. Rôzne farby evokujú rôzne správy. Premýšľajte o tom, aký pocit chcete vyvolať v užívateľoch (dôveru, skúsenosti, inteligenciu) a tak si zvoľte farby.

Správne slová pre vaše tlačidlá by mali obsahovať sloveso alebo akčné slovo, ktoré vyvolajú v užívateľovi podnet niečo urobiť.

Použite atraktívnu výzvu na akciu

4. Hypertextové prepojenie

Keď pridáte odkaz na ľubovoľnú stránku, je to ako by ste hovorili užívateľovi KLIKNI NA TO. Uistite sa, že odkazy sú ľahko identifikovateľné podľa vizuálnych podnetov. Podčiarknuté písmo a rôzne farebné texty priťahujú pozornosť čitateľa a ľahko zistia, že sa jedná o odkaz.

5. Používajte odrážky

Výhody, spôsoby, ako riešiť ich problém, kľúčové vlastnosti výrobku/služby. S použitím odrážok viete jednoducho zatraktívniť vaše návrhy a umožníte užívateľovi získať všetky informácie, ktoré potrebuje. Navyše nemusíte ísť tradičnou cestou s jednoduchými kruhmi. Môžete použiť aj rôzne ikonky, ktoré zároveň zvýšia ich pozornosť.

Používajte odrážky

6. Obrázky a fotografie

Ďalší spôsob ako vylepšiť web stránku sú obrázky a fotografie. Pridávajú ten správny šmrnc a je všeobecne známe, že si obrázok viac zapamätáme ako text. Povedzme si pravdu, užívateľom sa ani nechce čítať dlhé texty. Avšak, ak budete používať fotografie, dbajte na autorské práva. Je lepšie si vytvoriť vlastné fotografie, aj keď je to finančne náročnejšie, ako neskôr dostať nemilé prekvapenie od právnika.

7. Zahrňte dobre navrhnuté nadpisy

Vaše nadpisy a obsah by mali vyjadrovať to, čo vaši potenciálni zákazníci hľadajú. Kľúčové slová v názve sú tiež dôležité pre zacielenie a prilákanie správneho publika. Vyhľadávače zvyčajne dávajú väčšiu váhu nadpisom oproti inému obsahu, takže výber správnej hlavičky môže výrazne zlepšiť vaše vyhľadávanie.

Zahrňte dobre navrhnuté nadpisy

8. Dbajte na jednotný web

Pod jednotným webom máme na mysli, že všetky prvky spolu ladia. Veľkosti nadpisov, voľba písma, farby, štýl tlačidiel, rozstup, konštrukčné prvky, štýl ilustrácií, výber fotografií, atď. Všetko by malo byť tematicky tak navrhnuté, aby nebol rozdiel medzi jednotlivými stránkami. Keď užívateľ prechádza váš web, je dôležité, aby  vedeli, že je stále na VAŠEJ webovej stránke. Drastické zmeny v dizajne z jednej stránky na druhú môžu viesť k tomu, že užívateľ sa bude cítiť stratene a zmätene a tak stratí dôveru k vášmu webu.

9. Podchyťte chybu 404

Vyhľadávače vás nepotrestajú za chybu 404 (stránka nenájdená), ale užívateľ áno! Ak kliknú na nejaký odkaz alebo obrázok, čakajú, že sa dostanú k ďalšej stránke. Preto na to nesmiete zabudnúť a môžete túto chybu podchytiť vtipným štýlom.

Podchyťte chybu 404

10. Responzívne aj pre mobily

Je jedno akú technológiu využívajú zákazníci, ich potreby musíte splniť ak používajú mobil, tablet či počítač (posledné informácie z Regulačného úradu publikované na MobilMania.sk, tvrdia, že mobilný internet využíva až 70 % Slovákov). Je nevyhnutné, aby vaše webové stránky boli responzívne aj pre mobily a ľahko sa dali používať bez ohľadu na typ obrazovky.

Využite tieto tipy, ako vylepšiť web stránku a pritiahnete tak na ňu viacej návštevníkov.

Pomôžeme?

Vyberte si z našich služieb: