7 superschopností web designera

Superschopnosti web designera

Určite sa vám už stalo, že pri prezeraní web stránky ste si povedali „Wau tá vyzerá super”. A práve za to vďačíme 7 superschopnostiam, ktoré majú web designeri a využívajú ich tak, aby sme my, ako návštevníci, boli nadmieru spokojní.

Kreatívne myslenie

Premeniť myšlienky zákazníka na koncept dizajnu je naozaj skvelá superschopnosť. Samozrejme na začiatku si ani web designer nie je istý ako bude kompletný celok vyzerať ale nápady prichádzajú každú chvíľu. Neustále kombinovanie, porovnávanie a skúšanie nakoniec prinesú perfektný dizajn a spokojného zákazníka.

Porozumenie UX dizajnu

Ďalšia superschopnosti každého web designera je porozumenie zákazníka. Pútavý dizajn, prehľadnosť stránky,  ľahká orientácia, umiestnenie správnych tlačidiel, vyhľadávacie pole,… Všetky tieto prvky musí využívať správne a efektívne. Nikto sa nevráti na stránku, s ktorou mal zlé skúsenosti. Ale samozrejme každý web designer je macher a dokáže sa s tým úspešne popasovať.

Porozumenie mobilnému dizajnu

Mobilný web dizajn sa stal jedným z hlavných trendov vo vývoji webov . Mnoho ľudí si prezerá web cez mobil a preto sa web designeri musia snažiť prispôsobiť každý web mobilnej verzii. Ich superschopnosť im však umožňuje rýchlo porozumieť základným princípom responzívneho dizajnu.

Základné znalosti kódovania

Na internete sa už objavili aj tvrdenia, že web designer nemusí vedieť kódovať aby vytvoril príjemný dizajn webu. Možno je v tom kúsok pravdy ale prečo nevyužiť všetky superschopnosti na tvorbu niečoho jedinečného. Základy HTML a CSS sú schopnosti, ktoré by web designer určite mal využívať.

Zručnosti projektového riadenia

Organizovať a spravovať konštrukčné časti webu sám je výnimočná superschopnosť. Prevziať vedenie a zároveň byť flexibilný a porozumieť procesu tvorby nie je jednoduché. Preto touto superchospnosťou nie je obdarený každý web designer.

Neobyčajné komunikatívne zručnosti

Diskutovanie s členmi tímu, so zákazníkmi, vysvetľovanie nápadov, možností a podrobností je naozaj náročné. Preto je web designer vlastníkom superschopnosti komunikatívnosti. Je priateľský, trpezlivý a ochotný zodpovedať všetky otázky zákazníka.

Vlastný štýl

Posledná superschopnosť web designera je tvorba vo vlastnom štýle. Samozrejme prezeranie internetu a oboznamovanie sa s najnovšími trendmi a technológiami je super. Avšak každý web designer by mal mať vlastný rozpoznateľný štýl, vďaka ktorému by bola jeho tvorba jedinečná.