Načo slúži Google Webmaster Tools?

Načo slúži Google Webmaster Tools

Údržba webovej stránky by bola nepredstaviteľná bez nástrojov, ako Google Webmaster Tools. Poskytuje nám funkcie, ktoré výrazne uľahčujú prácu. Pomocou tohto systému môžeme umiestniť tzv. Sitemapy, vďaka čomu nám Google rýchlejšie zmapuje webovú stránku. Mapovanie sa uskutočňuje priebežne, pretože roboti vyhľadávačov najprv indexujú horný obsah stránky, až neskôr nasledujú stránky, ktoré sa nachádzajú hlbšie. To znamená, že čím je naša stránka väčšia, tým dlhšie bude trvať indexovanie, vzhľadom na vysoký obsah, aj Sitemapa má oveľa väčší význam.


Search console - Sitemap

Google webmaster Tools nám umožňuje nastaviť ako sa má zobrazovať webová stránka vo vyhľadávači, či s www alebo bez. Preferovanú verziu môžete nastaviť pod Nastavenia webových stránok.


Search console - nastavenia webových stránok

Zároveň získame podrobné informácie ohľadom mapovania, ktorým môžeme jednoducho v budúcnosti predísť. K týmto chybám môže dôjsť, ak roboti Google sa pokúšali zmapovať web. V Google Webmaster Tools môžeme aj vytvárať a testovať súbory robots.txt. Tento súbor definuje pre Google robotov, ktorú časť stránky môžu zmapovať. Nájsť môžeme aj externé odkazy, ktoré odkazujú na naše stránky a populárne kľúčové slová, ktoré sú úzko spojené s našou web stránkou.
Google Webmaster Tools je nielen vychytený, ale je takmer nevyhnutný pre správu a údržbu webu. Pri pravidelnom používaní sa zlepší optimalizácia vo vyhľadávaní, podrobné štatistiky získané z akéhokoľvek vzniknutého problému umožňujú hlboké nahliadnutie a zároveň rýchle riešenia.