Meta Business Suite: Ako vytvoriť Facebook reklamný účet

Meta Business Suite – Ako vytvoriť Facebook reklamný účet

V dnešnej dobe je pre podnikateľov a firmy dôležité mať silnú online prítomnosť. So svojimi zákazníkmi si dokážete budovať vzťah a vytvárať komunitu prostredníctvom rôznych sociálnych médií. Facebook je momentálne jednou z najpopulárnejších a ponúka široké možnosti pre marketing a podporu vášho podnikania.

Meta Business Suite je ideálnym riešením pre spravovanie a propagovanie vášho biznisu. Viac o používaní tohto biznis nástroja sa dozviete tu: https://modernewebstranky.sk/ako-pouzivat-facebook-business-suite/

Ako vytvoriť Facebook reklamný účet prostredníctvom tejto užitočnej platformy si ukážeme v niekoľkých krokoch.

Vytvorenie Facebook reklamného účtu

1. Prejdite na stránku: https://business.facebook.com/ a vytvorte si účet. Kliknite na: „Log in with Facebook“ alebo „Log in with Instagram“. (Pre vytvorenie Facebook reklamného účtu, musíte mať už vopred vytvorený profil na Facebooku alebo Instagrame.) Počas registrácie vyplníte názov firmy, vaše meno a firemný email. Je to veľmi jednoduché.
Ak máte Meta Business Suite účet, len sa prihláste.

Meta Business Suite - Prihlásenie

2. Po prihlásení sa do Meta Business Suite účtu kliknite vľavo dole na Nastavenia ˃ Business assets ˃ Add Assets

Vytvorenie Facebook reklamného účtu prvý krok

3. Zobrazí sa vám okno s platformami, ktoré máte možnosť pridať pod Meta Business Suite účet. Keďže je to návod na vytvorenie Facebook reklamného účtu, vyberiete si Stránka na Facebooku.

Stránka na Facebooku

4. Ďalej sa vám zobrazí okno, kde si vyberiete možnosť Vytvoriť novú stránku na Facebooku. Alebo máte možnosť pripojiť už existujúcu Facebook stránku Claim an existing Facebook page. (V tomto prípade je potrebné, aby vašu žiadosť schváliť ten, kto má plnú kontrolu nad už vytvorenou Stránkou.)

Vytvoriť novú stránku na Facebooku

5. Následne sa vám zobrazí okno, kde vyplníte Podrobnosti ˃ Názov stránky, Kategória, Životopis – je síce nepovinný, ale čím viac údajov vyplníte, tým budete na sledovateľov pôsobiť dôveryhodnejšie.

Podrobnosti pre FB stránku

6. Keď máte vyplnené Podrobnosti, prejdete na Potvrdiť a kliknete dole vpravo na Vytvoriť stránku. Prvý hlavný krok pre vytvorenie Facebook reklamného účtu máte hotový.

Potvrdiť vytvorenie stránky

Reklamný účet

1. Vo vašom reklamnom účte prejdite na Nastavenia ˃ Business assets teraz prejdete na Reklamné účty ˃ Add assets

FB Reklamný účet - Add assets

2. Zobrazí sa vám opäť okno s možnosťami, kde kliknete na Reklama ˃ Reklamný účet ˃ Vytvorte nový reklamný účet

FB Reklamný účet

Vytvorte nový reklamný účet

3. Vyplníte Podrobnosti ˃ Názov reklamného účtu (toto bude vaše Facebook meno), Časová zóna (Bratislava), Mena (Euro, v tejto mene budete platiť za reklamu).

FB Podrobnosti pre reklamný účet

4. Pre dokončenie kliknete na Potvrdiť ˃ Súhlasím s podmienkami ˃ Vytvoriť reklamný účet.

FB Potvrdiť a vytvoriť reklamný účet

5. Prejdite na časť Hotovo, kde vyplníte platobné údaje. (Zo zadaného účtu sa budú platiť faktúry za reklamy.)

FB pridať platobné údaje a kliknúť na hotovo

S prvou časťou pre vytvorenie Facebook reklamného účtu Facebooku ste už hotový. Ešte je potrebné aby ste si vytvorili váš Facebook profil.

Facebook profil

1. Prejdite na hlavnú stránku Meta Business Suite. Vľavo hore kliknite na obchodné účty, cez vyhľadávač si nájdite ten, ktorý ste vytvorili a otvorte si ho.

Facebook profil prvý krok

2. Potom kliknite na Manage Facebook Page

Facebook profil druhý krok

3. Prejdite na informácie a vyplňte všetky údaje. Ako sme už spomenuli vyššie, čím viac informácii vyplníte tým pôsobíte na skladovateľov dôveryhodnejšie. Nezabudnite si pripraviť obrázok na pozadie a profilovú fotku.

Facebook profil tretí krok

Vľavo hore máte Profesionálny panel, kde si viete sledovať vašu stránku, obsah, publikum, štatistiky.

Využitie FB reklamného účtu vám pomôže dosiahnuť vaše marketingové ciele a efektívne investovať svoje reklamné prostriedky. Je to silný nástroj pre rast a úspech vašej firmy na sociálnych médiách.

Pomôžeme?

Vyberte si z našich služieb: