SSL certifikát

SSL certifikát

SSL certifikát slúži na šifrovanie internetovej komunikácie medzi prehliadačom a serverom, kde dochádza k výmene citlivých dát. URL webových stránok, ktoré používajú zabezpečovací protokol SSL, sa začína výrazom https:// . Výraz HTTPS vznikol z anglického slovného spojenia Hypertext Transfer Protocol Secure.

Prečo by ste mali používať šifrovanú komunikáciu pomocou protokolu SSL? Každý majiteľ webstránky by mal používať SSL certifikát, ak má na stránke už len kontaktný formulár, kde sa môžu nachádzať citlivé údaje, nehovoriac o e-shopoch, kde je takýchto údajov omnoho viac (osobné informácie, objednávky, číslo účtu, atď.).

Od minulého roka sú webové stránky s certifikátom pri vyhľadávaní cez vyhľadávače zvýhodnené a to vďaka “HTTPS Everywhere”. Cieľom je, aby na internete neexistovali komunikačné linky bez šifrovania. SSL certifikáty boli kvôli cene donedávna skôr výsadou, ako samozrejmosťou, ale situácia sa na dnes zmenila.

Moderné Webstránky Vám ponúka štyri rôzne certifikáty, ktoré si viete aplikovať, ak máte hosting u nás.

SSL certifikát Let’s Encrypt

Let’s Encrypt certifikát je spustený od decembra 2015. Je revolučnou technológiou, pretože sa generuje na strane klienta. Let´s Encrypt vám umožní aplikovať SSL certifikát aj pre doménu, ale aj pre ich subdomény. Všetky naše servery sme pripravili na používanie tohto typu certifikátu, nezáležiac na tom, aký hostingový balíček využívate. Tento typ certifikátu má platnosť 3 mesiace, ale vďaka našim nastaveniam na serveroch sme obnovu platnosti certifikátu automatizovali, takže certifikát bude platný dovtedy, kým si ho sami nevymažete.

Tento typ certifikátu odporúčame aplikovať na bežné firemné stránky, ktoré neobsahujú veľmi citlivé a dôležité informácie, nakoľko neposkytuje tak vysoký stupeň bezpečnosti.

Mmiuris SSL certifikát

SSL certifikát RapidSSL

Certifikát RapidSSL je lídrom lacných SSL certifikátov, ktorý na trhu vystupuje ako samostatná značka. Jeho vlastníkom je spoločnosť GeoTrust, ktorá sa zameriava na lacné typy certifikátov. Hlavnou výhodou tohto certifikátu je jeho veľmi rýchle vystavenie do niekoľkých minút a výnimočne nízke obstarávacie náklady. Napriek tomu, že neobsahuje žiadne ďalšie funkcionality, ide o certifikačnú autoritu, ktorá pre 99,9% webových prehliadačov ponúka maximálne dôveryhodné SSL certifikáty. RapidSSL certifikát sa vystavuje pre jednu doménu, na jej subdomény však už fungovať nebude.

RapidSSL odporúčame pre e-shopy a firemné webstránky s citlivejším obsahom.

Farmfoods SSL certifikát

SSL certifikát RapidSSL Wildcard

S RapidSSL Wildcard certifikátom si zabezpečíte hlavnú doménu, ale aj jej všetky subdomény čo je zásadný rozdiel medzi RapidSSL a RapidSSL Wildcard certifikátom. RapidSSL Wildcard je jednoznačne jeden z najuniverzálnejších SSL certifikátov. Je schoponý zabezpečiť viacero subdomén na viacerých serveroch pomocou jedného SSL certifikátu. Vystavenie tohto certifikátu netrvá dlhšie, ako pár minút.

RapidSSL Wildcard odporúčame pre tých, ktorí majú systémy okrem hlavnej domény aj na jej subdoménach.

Ruscona SSL certifikát

SSL certifikát Extended Validation

Extended Validation SSL certifikáty sú najbezpečnejšou formou komunikácie. Výrazná zelená farba adresného riadku s informáciami o spoločnosti a certifikačnej autorite jednoznačne identifikuje webowé stránky v prehliadači. Vaša stránka s EV SSL certifikátom bude 100% zabezpečená. So zakupením tohto certifikátu deklarujete, že Vám záleží na internetovej bezpečnosti.

Extended Validation SSL certifikát odporúčame pre najnáročnejších vlastníkov webových stránok, ktorí si dajú záležať na tom, aby ich stránka bola šifrovaná najbezpečnejšou technológiou.

Geotrust SSL certifikát

Pomôžeme?

Vyberte si z našich služieb: