Zachráňte si svoj Google účet

Zachráňte si svoj účet Google

Ak ste vlastníkom účtu, ktorý ste viac ako 2 roky nepoužili, môžete o tento účet prísť. Preto vás chceme upozorniť, že spoločnosť Google nastavila nové pravidlá a postupne začne takáto neaktívne účty vymazávať už v priebehu tohto mesiaca.

V rámci vášho neaktívneho účtu vám môže byť vymazaný aj obsah Google Workspace (Gmail, Dokumenty, Disk, Meet, Kalendár) a Fotky Google.

Avšak, v prípade, že vám hrozí vymazanie, mali by ste od spoločnosti Google vopred dostať niekoľko upozornení na pridružený e-mail.

Varovné emaily

Tieto opatrenia sa spoločnosť Google rozhodla urobiť hlavne z dôvodu bezpečnosti, aby svojich užívateľov chránila pred hrozbami ako sú spam, phishingové podvody (získavanie citlivých informácii ako heslá, čísla kreditných kariet, osobné údaje), krádeže účtov alebo krádeže identity.

Vymazávanie neaktívnych účtov sa bude vzťahovať iba na osobné účty. Organizácii, firiem a škôl sa nová aktualizácia nedotkne.

Ako neprísť o Google účet?

Máte účet, ktorý používate veľmi ojedinele alebo skoro vôbec? Skontrolujte si ho, aby ste neprišili o vaše uschované dokumenty.

  1. Prihláste sa čo najskôr do svojho účtu, tým sa váš účet stane opäť aktívny.
  2. Čítajte a odosielajte emaily
  3. Používajte Google Disk
  4. Pozerajte videá na YouTube
  5. Sťahujte si aplikácie z Obchodu Google Play
  6. Používajte Google vyhľadávanie
  7. Predplaťte si Google one

Mobil na spravovanie Google účtu

Od teraz minimálne jeden z týchto úkonov spravte aspoň raz za 2 roky. Dnes sa už dá skoro všetko vyriešiť cez mobil. Spravovať môžete naraz viacero účtov. Z času na čas kliknite aj na ten, ktorý skoro nepoužívate, ale máte v ňom potrebné informácie, dokumenty alebo fotky, o ktoré nechcete prísť.

Zdroj: https://blog.google/technology/safety-security/updating-our-inactive-account-policies/