4 marketingové tipy pre začínajúcich podnikateľov

4 marketingové tipy pre začínajúcich podnikateľov

Potrebujete zvýšiť povedomie o svojej značke a rozbehnúť biznis? Vo veľkom množstve informácii je ťažké nájsť niečo, čo reálne pomôže.  Preto vám prinášame 4 marketingové tipy, ktoré vášmu biznisu zaručene pomôžu.

1. Oboznámte sa s administratívou

Aj  u nás na Slovensku máme rôzne zdroje dotácii pre začínajúcich podnikateľov. Oboznámte sa so všetkým čo máte k dispozícii a využite to na rozbehnutie svojho biznisu. Venujte dostatok času aj informáciám o pravidlách a možnostiach podnikania.  Je ich naozaj dosť a na to, aby ste biznis rozbehli úspešne je dôležité byť so všetkých oboznámený.

2. Sociálne média

Prihlásili ste na všetky sociálne siete, ktoré poznáte? Chyba! Ako začínajúci podnikatelia  máte dosť práce s rozbehnutím biznisu. Nestíhate sa tak dostatočne venovať každej sieti. Na začiatok si zvoľte len pár, na ktoré sa zameriate. Najlepšou voľbou je Facebook.  Vytvorte si stránku, zamerajte sa na svoju cieľovú skupinu a komunikujte s ňou. Pravidelným pridávaním príspevkom sa svojej cieľovej skupine budete neustále pripomínať.

Sociálne siete

3. Využite cloudové služby

Cloudové služby predstavujú služby, programy a aplikácie umiestnené na vzdialenom serveri, ktoré sú nám cez internet k dispozícii nonstop. Pre  začínajúcich podnikateľov sú tieto služby  najvýhodnejšie. Nemusíte investovať veľké peniaze do technológii a drahých programov. Využite online programy, ktoré vám pomôžu rozbehnúť marketing . Skvelým programom na vytváranie grafických návrhov pre sociálne média ale aj iné marketingové aktivity, je Canva. Na zasielanie newsletterov potenciálnym zákazníkom vám zase dobre poslúži napr. Sendinblue, v ktorom máte  9000 e-mailov mesačne zdarma.

Cloudové služby

4. Chráňte dáta

Nezáleží na tom, v akej oblasti podnikáte. Dáta sa vám budú hromadiť neustále. Objednávky, kontaktné informácie,  preferencie zákazníkov, sezónne zľavy,… Všetky tieto informácie sú potrebné  pre úspešný marketing. Práve preto ich treba dobre chrániť. Využite cloudové úložiská ako OneDrive, Dropbox, Google Docs či Google Drive. Takto budú vaše dáta chránené pred krádežou, malwarom ale aj nešťastným vymazaním a prírodnou katastrofou.

Google Disk

Vyskúšajte naše marketingové tipy a rozbehnite tak svoje podnikanie. Nezabúdajte, kvalitný marketing = úspešný biznis.

Viac o našich službách sa dozviete tu:
Webové služby
Všeobecné