Facebook Prieskumník skončil

Facebook Prieskumník skončil

Ako ste si mohli všimnúť Prieskumník na Facebook-u definitívne skončil. U užívateľov sa neosvedčil a nesplnil účel, pre ktorý bol vytvorený.

Keď sa Prieskumník objavil na Facebook-u spôsobil paniku. Príspevky stránok sa prestali zobrazovať v hlavných novinkách a za ich zobrazenie sa muselo platiť. Facebook tým chcel dosiahnuť to, aby sa užívateľa dostali do bližšieho kontaktu so svojimi priateľmi a príspevky stránok našli pokope.

Užívateľom sa však toto riešenie nepáčilo rovnako ako správcom stránok. So svojimi priateľmi nekomunikovali viacej ako predtým a tiež mali problém dostať sa k niektorému novému obsahu či dôležitým správam. Facebook sa preto rozhodol s Prieskumníkom nadobro skoncovať.

Nájdu sa však aj takí, ktorým rozdelenie príspevkov vyhovovalo (aj u nás vo firme 🙂 ). Keď nechceli prezerať (často-krát otravné) príspevky priateľov zamierili rovno do Prieskumníka alebo naopak.

Stránky však majú dôvod na radosť. Ušetria kredit, ktorý kvôli Prieskumníku museli investovať do reklamy a propagácie príspevkov. Organický dosah príspevkov sa zvýši, keďže sa príspevky budú znovu zobrazovať v hlavných novinkách.