Moderné webstránky spustili novú webstránku na mieru

Titulná fotke - Moderné webstránky spustili novú webstránku na mieru

November 2020 bol pre nás výnimočný. Po 3 rokoch plánovania a príprav sme spustili náš nový web, ktorý nás konečne prezentuje, tak ako sme vždy chceli.

V tomto článku sa chceme s vami podeliť o naše plány do budúcnosti, ale aj o trochu našej histórie a hlavne o to, ako vznikla naša nová stránka, čo obsahuje a aké má výhody.

Čo plánujeme ďalej?

Okrem vytvorenia novej webstránky, hľadáme aj spôsoby ako vám ponúknuť viac výhod, a hlavne, ako sa podeliť s našimi skúsenosťami, aby sme spoločne tvorili kvalitné weby a eshopy.

V najbližšej dobe plánujeme:

 • Pravidelné publikovanie článkov.
 • Pridávanie nových referencií, aby ste videli ako vyzerá naša práca.
 • Aktivita na FB, Instagrame a Youtube.
 • Systém pre aktuality – newsletter.
 • Systém pre hosting, ktorý vás bude informovať o zmenách.

Neváhajte sa na tomto odkaze prihlásiť k odberu newslettru.

[sibwp_form id=6]

História našich webstránok

Moderné webstránky, ako projekt, vznikli v lete 2014, kedy sme hneď vypustili prvú verziu webstránky (1.0). Bola to len téma vo WordPress (ďalej WP) bez väčších úprav. Ale účelu bohato poslúžila. Podarilo sa nám vyhrabať screen prvej webstránky, neviem ako sa nám mohla páčiť. =)

Moderné webstránky stará verzia webstránky 1.0

Už v lete 2016 sme ale spustili novú stránku (2.0), ktorá nám slúžila až doteraz (25.11.2020). V tejto verzii sme už mali plnohodnotnú sekciu pre portfólio, články, konkrétne ceny, popisy služieb a hlavne viac obsahu. Znovu sme ale využili existujúcu tému, ktorú sme si už ale upravili graficky aj rozložením. S odstupom času sme so stránkou neboli spokojní, lebo sme tam videli viacero nedostatkov, vývoj sme zbytočne urýchlili a nevenovali sme sa jej dostatočne, keďže sme boli zahltení prácou.

Stránka fungovala skoro 4,5 roka a jej ukážku si viete pozrieť v galérií.

Moderné webstránky verzia 2.0 - domovská stránka

Už v roku 2017 sme sa rozhodli, že potrebujeme znovu urobiť update. Po viacerých poradách sme, niekedy koncom leta 2018, zadali grafikovi naše požiadavky na nový dizajn.

V novemberi 2018 už grafik dokončil návrh pre novú verziu – verzia 3.0. Tento návrh sme riešili, ale hlavne presúvali na neskôr, celý rok 2019. Hlavne kvôli tomu, že sme sme nemali nikoho, kto by na tom pracoval. V decembri 2019 sme sa rozhodli, že návrh nie je to čo potrebujeme a chceme. Znovu sa to vrátilo grafikovi, aby prepracoval dizajn a zapracoval naše výhrady. V januári 2020 nám už grafik prezentoval novú verziu dizajnu. Po pár výhradách sme to konečne presunuli na nášho najlepšieho WP programátora.

Postupne sa začalo pracovať na novej webstránke s tým, že vo WP sme si vytvorili vlastnú tému. Zároveň sme začali aj presúvať články a portfólio, lebo po tých rokoch sa nazbieralo veľa obsahu. Pri presune sme dbali na každý detail, ako je názov a optimalizácia obrázku, čistý HTML kód a opravy nedostatkov.

Celý tento proces bol dlhý, pretože sa hlavný programátor nemohol venovať naplno, keďže musel pracovať na iných projektoch. V priebehu novembra sme už ale odklepli finálnu verziu.

Konečne prišiel ten deň kedy sme spustili nový web – 25.11.2020.

Vlastná téma vo WordPress

Zložitejšie webstránky, kde to dovoľuje rozpočet, robíme vo vlastnej téme. Prečo? Stránka obsahuje len to čo potrebujeme, kód je čistý, použitie pluginov je minimálne, backend aj frontend je na mieru a všetko podľa našich požiadaviek.

Presne to sme potrebovali, aby jednotlivé sekcie boli na mieru, neboli preplnené zbytočnosťami a správa bola jednoduchá.

Všimnite si, na obrázku nižšie je admin rozhranie našich referencií. Sú tam len polia, ktoré potrebujeme. Pridávanie a správa je strašne jednoduchá.

Admin rozhranie stránky referencie
Admin rozhranie stránky referencie

Takto máme vytvorené 4 sekcie:

 1. články,
 2. referencie,
 3. služby,
 4. stránky.

Každá sekcia je na mieru a používa sa len to, čo potrebujeme.

Najrýchlejšia stránka akú sme kedy spravili

Vďaka vlastnej téme a minimum pluginov sme dosiahli rýchlosť, ktorá prekvapila aj nás. Stačí si preklikať stránku a rýchlosť načítania je ihneď viditeľná.

Samozrejme, sme stránku pretestovali na viacerých nástrojoch pre testovanie rýchlosti. Hodnotenie sa pohybuje od A po B prípadne 94% až 100%.

Ak má stránka načítanie pod 2000ms, jedná sa už o veľmi rýchlu stránku. V našom prípade sme sa dostali na načítania 550ms.

Použité nástroje:

 1. pingdom – tools.pingdom.com
 2. gtmetrix – gtmetrix.com
 3. PageSpeed Insights – PageSpeed Insights
 4. Lighthouse – súčasť Chrome

pingdom - rýchlosť modernewebstranky.sk
Test rýchlosti na Pingdom. Tento nástroj považujeme za najlepší a jeho hodnotenie je najbližšie k reálnej rýchlosti.

gtmetrix - rýchlosť modernewebstranky.sk
Test rýchlosti na gtmetrix.com

PageSpeed PC - rýchlosť modernewebstranky.sk
Test rýchlosti na PageSpeed pre stolný PC. Nástroj priamo od Google.

PageSpeed mobil - rýchlosť modernewebstranky.sk
Test rýchlosti na PageSpeed pre mobilné zariadenie. Nástroj priamo od Google.

Lighthouse - súčasť Chrome
Lighthouse – súčasť Chrome

Lighthouse - rýchlosť modernewebstranky.sk

Stránka na mieru má veľa výhod, ale nájde sa aj nevýhody. Cena za takúto stránku je určite vyššia ako za nejakú upravenú šablónu. Tak isto je nutné vedieť programovať a poznať systém do úplného detailu. Ale to vám už zabezpečí firma. V našom prípade to bolo viac ako 400 hodín, ale určite sa to oplatilo. =)

Pomôžeme?

Vyberte si z našich služieb: