Vedeli ste čo ukrývajú známe logá?

Vedeli ste čo ukrývajú známe logá?

Každá firma sa snaží nalákať zákazníka na niečo “nové” a “vylepšené”. Či už ide o balenie alebo zaujímavé logo. Niektoré veľké spoločností platia neskutočné peniaze dizajnérom, inzerentom a psychológom, aby vymysleli tvorivé logo, ktoré prenáša skrytý obraz. Pozrite si 10 obrazov alebo symbolov ukrytých v logách. Tak schválne, koľko z nich vám ihneď padlo do oka?

1. FedEx

Kuriérska služba v logu skrýva symbol. Konkrétne medzi písmenami E a x nájdete šípku, ktorá symbolizuje rýchlosť a precíznosť.

FedEx logo

2. Pittsburská Zoo

Prázdne miesta v tomto logu znázorňujú gorilu a leva, ktorí na seba navzájom pozerajú. Dole je možné vidieť aj ryby vyskakujúce z vody.

Pittsburská Zoo logo

3. Amazon

Logo Amazonu sa nie len usmieva, ale má aj šípku začínajúcu na písmene A a končiacu na Z. Znamená to, že na Amazone nájdete všetko od A po Z.

Amazon logo

4. Formula 1

Zaostrite na prázdny priestor v strede a všimnite si jeho tvar čísla 1 pre “Formula 1”.

Formula 1 logo

5. Tour de France

Všimnite si, že “o”, “u” a “r” spolu so žltým bodom tvoria obrazec cyklistu. Cyklista, ktorý pózoval bol hneď po dokončení loga podrobený testom na drogy.

Tour de France logo

6. Pinterest

Pinterest slúži na “pripínanie” vecí ako sú recepty a projekty, na vytváranie virtuálnej tabule. Preto je v začiatočnom písmene loga umiestnený kolík.

Pinterest logo

7. Vaio

Aj toto logo obsahuje skrytý význam. Prvé dva písmena znamenajú analógový signál a ďalšie dva, 1 a 0, znázorňujú digitálny svet.

Vaio logo

8. McDonald´s

Každý vie, že “M” v logu znamená “McDonald´s”. Ale možno neviete, že v roku 1960 návrhár a psychológ Louis Cheskin povedal zákazníkom, že podvedome berie logo ako “symboliku páru výživných pŕs”.

McDonald´s logo

9. Gillette

V tomto logu je G a I perfektne zrezané na reprezentáciu ostrosti a presnosti holiacich strojčekov.

Gillette logo

10. Coca-Cola

Môže chvíľu trvať kým si všimnete obrázok skrytý v tomto logu. Nie zámerne sa podarilo ukryť do loga vlajku Dánska, ktoré bolo tiež menované najšťastnejšou krajinou na Zemi.

Coca-Cola logo

Vytvoriť zaujímavé a úspešné logo nie je jednoduché. Kým sa spoločnosť pustí do tvorby musí poznať svoje ciele a mať stabilné postavenie na trhu. Okrem toho to chce veľkú dávku kreativity a tvrdú prácu grafika.

 

Pomôžeme?

Vyberte si z našich služieb: